Graymix Coral vakolat Ak obnovujete starý dom, alebo staviate nový dom, musíte vedieť, že fasáda pri stavbe znamená výrazné náklady , tak preto nie je jedno, na čo túto čiastku použijete.

Pravdou je, že zatepľovanie fasády stojí viac peňazí, ako tradičná realizácia omietky, ale to je minimálny rozdiel, rovnako mimoriadne rýchlo, hoci behom pol roka Vám to nahradí!

Jednoznačne a úplne prirodzená tendencia je, že hodnota nezateplených budov v značnej miere klesá, kým hodnota a predajnosť zateplenej budovy výrazne stúpa na trhu s nehnuteľnosťami.

Váš zateplený dom je lepšie chránený pred starnutím vplyvom počasia a taktiež dlhé roky môžete počítať s podstatne menšími nákladmi na vykurovanie!

Výdavky na energiu denno denne stúpajú! Znížte si poplatky za teplo hoci aj na polovicu! Použite Graytherm zatepľovací systém!

 

Teda treba zatepľovať!

Ale ako ?
Modernými, vynikajúco kvalitnými materiálmi a podľa možností lacno!
Ale čo sa skrýva pod pojmom,  lacno?
Zatepľovací systém je taký dobrý ako kvalitou naslabší tvoriaci prvok, teda, ak v celom systéme je čo i len jeden prvok menej kvalitný, taktiež celý systém nemôže byť lepší!

Graytex Standard polisztirol ragasztó Keď sa rozhodnete, že predsa vyskúšate zatepľovací systém skladaný od rôznych výrobcov, čo najlacnejšie produkty dať dokopy, s priateľmi čo sa tomu rozumejú, alebo dobroprajní odborníci, vtedy treba zvážiť nasledovné:
Od rôznych výrobcov, rôzne produkty určite nesedia spolu, načo Vám následne ani jeden z výrobcov nedá záruku. Teda z Vášho domu prvý vietor odtrhne zateplenie z fasády a to buď kvôli menej kvalitnému lepidlu alebo polystyrénu, alebo keď praskne krycia vrstva omietky, či už z dôvodu penetráciu alebo chybnej výstužnej mriežky, prípadne žltá farba Vášho domu po rokoch bude ružová, v tomto prípade sú výdavky na rekonštrukciu a celková výsledná cena mnohonásobná a nedostatočná záruka na celý systém bude zaťažovať len Vás!
Takto teda v tomto prípade nízka cena už je výslovne drahá.
Všeobecne dobrá kvalita a prijateľná cena sú protikladné pojmy.
Graytherm zatepľovací systém tento pojem vyvracia!

Prečo Graytherm?

EPS80 homlokzati polisztirol

 • Vďaka najmodernejšej výrobnej technológii vieme držať výrobné náklady na nízkej hladine a preto pomer cena-kvalita našich produktov je takmer neporaziteľná.
 • Kvalitu Graytherm zatepľovacieho systému a výrobné okolnosti kontrolujú nezávislé skúšobné inštitúcie, ktoré skúmajú a vyšetrujú systém.
 • Graytherm zatepľovací systém a jeho prvky boli vyvinuté za cieľom zatepľovania, kde boli použité najmodernejšie a kvalitou najspoľahlivejšie základné suroviny, s pozornosťou medzinárodných výskumných ústavov a výsledky vlastne vyvinutého laboratória.
 • Graytherm zatepľovací systém je už dlhé roky na trhu a kvalitu nášho materiálu potvrdzuje mnoho stotísíc metrov štvorcových fasádneho bezchybného zatepľovania.
 • Ku Graytherm zatepľovacím systémom dávame systémovú záruku, ktorá ručí, že už zrealizované fasády pri ktorých by nastal hocijaký problém, tak naši odborníci sa so sťažnosťou zaoberajú - nech to bude hoci chyba realizátora ? určite nájdu vyhovujúce riešenie na daný problém.
 • Graytherm zatepľovací systém si môžete objednať vo viac ako 1000 farbách!
 • A v neposlednom rade toto je maďarský produkt!

  Akú hrúbku zateplenia si mám vybrať?

  V zatepľovacích systémoch je cena jedného centimetra zateplenia na celkové náklady zatepľovania zanedbateľná, avšak použitá vrstva zatepľovania a hrúbka rozhoduje o zatepľovacom účinku!
  Za prácu, za lepidlá a za materiály k tvorbe povrchu Ste nútený dať presne také výdavky pri 4 centimetrovom zateplení, ako v prípade 10 centimetrového zeteplenia. Ak všetko spočítame, tak najviac ušetríte počas životnosti zatepľovacieho sytému tým, že čím hrubšiu vrstvu zateplenia si zvolíte, tým Váš dom zabezpečí lepšiu ochranu v zime pred chladom a v lete proti teplu. Teda zvolte si čo najhrubšie zateplenie! Nie na hrúbke zateplenia šetrite, ale na faktúre za teplo!

  Pár slov o "dýchaní" budov

  Graymix Coral Szilikon vakolat

  Jeden omyl, podľa ktorého s polystyrénom zateplená budova nedýcha! Cez nás vyrobené zatepľovacie systémy so schopnosťou paropriepustnosti sú obvykle lepšie, ako napríklad z dutej tehly vyhotovená stena. V jeden priemernej domácnosti zo vzniknutého množstva pary len nepatrné percento prechádza cez steny, väčšie množstvo vetraním cez okná. Takto teda je možné vyhlásiť, že polystyrénové zateplenie rozpočet domácnosti výrazne neovplyvňuje. Zle, alebo u vôbec nezateplených budov vznikajú tepelné mosty, cez ktoré sa do vzduchu obsah pary vyráža a na stenách vznikajú choroby, ktoré zapríčiňujú plieseň. Pri budovách vybavených z Graytherm zatepľovaním sú tieto javy vylúčené!

  Posledná aktualizácia ( Štvrtok, 16 Január 2014 22:53 )